Aklınıza Takılanlar

Retro Etkileri Ortaya Çıkacak mı?

İçindekiler

Retro Etkileri Ortaya Çıkacak mı?

Retro Nedir?

Gezegenler nasıl ki enerjimizi etkiliyor ve hareketlerimiz üzerinde farklılık yaratıyor ise Retro’nun bizim üzerimizde etkileri olduğu iddiaları ortaya atılmaktadır. Evrendeki tüm gezegenler hareket halindeler ve sürekli devinim içerisindelerdir. Gezegenlerin hepsi hem kendi yörüngelerinde dönerler hem de Güneş’in etrafında dönmektedirler. Dünya kendi ekseni etrafında dönerken gezegenlerin dönme hızı ile farklı hareket ettiği için, dünyadan bakıldığında kimi zaman gezegenler duruyor veya geride kalıyor gibi görünür fakat aslında hiçbir gezegen geriye doğru hareket etmez, kendi yörüngesinde ilerlemeye devam eder ve daima devinim içerisindedir. Ancak bu görünüm algıda yanılma yaratır. Gezegenlerin geri gitmesi yanılsamasına “Retro” denir. Astrolojide gezegen Retrolarının önemi büyüktür. Çünkü Retro’nun burçları etkilendiğine dolayısıyla da hareketlerinizi etkilediğine inanılmaktadır.

Retro Etkileri Ortaya Çıkacak mı?
Retro Etkileri Ortaya Çıkacak mı?

Retronun Etkisi Nedir?

Retro etkisi, Retro yapan gezegende yavaşlamaya sebep olur. Eylemlerimiz yavaşlar hatta sorunlu günler yaşamamıza neden olmaktadır. Bu da bizim için bir dinlenme alanı oluşturur. Retro etkisinde olduğunu söyleyen insanlar aslında dinlenme etkisinde olduğunu ve olumsuz şeyler yaşadığını ifade etmektedirler. Merkür Retro’su burçlar üzerinde etkilere sahip olmaktadır. Fakat olumlu taraflarını görmek ister isek Retro’yu olumlu bir yönde değerlendirip içinde bulunduğumuz kötü durumdan da çıkabiliriz.

Retro Etkileri Ortaya Çıkacak mı?
Retro Etkileri Ortaya Çıkacak mı?

Retro Etkilerini Astrologlar Nasıl Yorumlar?

Astrologlar Retro’nun her zaman olumsuz etkileri olmadığını iddia etmektedirler. Diğer taraftan hayatımızdaki karışıklığa son vermek için Merkür Retro’su harika bir vakit olarak görülür. Her şey kötüye gidiyor benzer biçimde görünse de hayatımızdaki fazlalıklardan kurtulabileceğimiz bu periyodu iyi değerlendirmemiz gerekir. Merkür Retro’su döneminde sık sık yanlış anlaşılmalar, yazışma kopuklukları ve aksaklıklar yaşanabilir. Ayrıca teknolojik aletlerde problemler yaşanabilir, bilgilerde sıkıntı çıkabilir.

Gezegende kaç çeşit Retro Vardır?

Retro etkisi daha çok burçlar üzerinde etkisini göstermektedir. Burçların olumlu ve olumsuz etkilenmesinde, ilişkilerimizde yaşadığımız sorunlara kadar Retro’nun etkilerini görebiliriz. Gezegen retroları 5’e ayrılır: Jüpiter retrosu, Satürn retrosu, Merkür retrosu, Plüton retrosu ve Neptün retrosu.

Retro Etkileri Ortaya Çıkacak mı?
Retro Etkileri Ortaya Çıkacak mı?

Örnek vermek gerekir ise yarın oluşacak burç yorumlarında Merkür retrosunun etkilerini görebiliriz. Akrep burcu bireyler normalden daha sinirli ya da sakin hissedebilirler. İnsan karakterini gezegenler üzerinden açıklanmasını saçma bulan din bilimciler retro ile ilgili açıklamaları mantıksız bulmakla birlikte din dışı da görmektedirler.

Retro durumlarında burçlar farklı etkiler yaşamaktadırlar. Gerginlik, kaygı, okulda başarısızlık, aile problemleri, ilişkide ayrılık, evlenme gibi etkiler retro sonucunda görülebilir. Tarologların aksine Retro yorumları daha kolektif okumalar içermektedir. Kolektif okumalarda bireyler tek tek kendilerine olan yorumlardan ziyade retro etkisinin toplumsal etkileri üzerinde bilgi sahibi olurlar.

Retro Etkileri Ortaya Çıkacak mı?
Retro Etkileri Ortaya Çıkacak mı?

Retro etkileri kimi zaman ayrılık, ölüm gibi bildiriler verse de kimi zaman da olumlu sonuçlar doğurabilmektedir. Fakat astrologlar yorumlamalar yapsa bile yapılan kolektif okumalara göre bireylerin kendi hayat çizgilerini belirlememeleri gerektiğini söylerler. Sonuç olarak astroloji değişken bir süreçtir. Bu durumda yapılan okumalar ve yorumlamalar da değişecek en sonunda kişi iradesi devreye girecektir.

Burçlar Gerçeği Yansıtıyor mu? ile ilgili bilgilendirici yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Siz değerli okuyucularımız da bu şekilde anonim paylaşımlarda bulunabilir. Farklı konuları anlatabilir, kendi yorumlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz. Siz olduğunuz sürece var olduğumuz bu platformda sizlerle beraber yürüyeceğiz. Bizleri Sosyal Medyadan da takip etmeyi unutmayınız.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Kapatıp Tekrar Deneyiniz. Emeğe Saygı Duyunuz. Başarının ve Aklımıza Takılanların Tek adresi Sen de Anlat siz değerli okuyucularımızın dertlerine ve mutluluklarına ortak olmak için var.