Aklınıza Takılanlar

Girişimcilik Konulu Dizi Önerileri

İçindekiler

Girişimcilik Konulu Dizi Önerileri

Herkesin aslında motivasyonunu yükselten ve bir işe başlarken o motivasyonu yakalamasını sağlayan bazı diziler ve filmler vardır. Girişimcilerin en büyük ortak özelliği ilham aldıkları birilerinin olması. Girişimcilik bir ekonomik birimdir. Bu makalemizde sizlere girişimcilik dizileri önereceğiz.

Girişimcilik Konulu Dizi Önerileri
Girişimcilik Konulu Dizi Önerileri

Girişimci Kime Denir?

Girişimci kavramı sorumluluk sahibi ve risk almayı seven, bu riskleri bir ürün veya hizmeti pazarlama sürecini yönetmek, üretim sürecindeki bütün olumsuzluklara göğüs gererek bir yola çıkan kişidir. Girişimci olmak yüksek motivasyon ve bilgi gerektirir. Bu yüzden bulunduğunuz sektörü iyi araştırmanız, sürekli inovatif çalışmanız ve geleceği sezebilmeniz gerekmektedir.

Girişimcilik Konulu Diziler

Girişimcilik Konulu Dizi Önerileri
Girişimcilik Konulu Dizi Önerileri

– Silikon Vadisi

HBO yapımı olan Silicon Valley , United State of Amerika’nın Kaliforniya eyaletinde bulunan Silikon Vadisinde geçen bir dizidir. Farklı girişimcilerin bir arada bulunduğu bir evde çıkan bir algoritma ile hayatın nasıl değiştiğini gösteren ve gerçekten merak uyandırarak ilerleyen bir dizi.

Oyun kadrosu da kendi kadar merak uyandıran insanlarla dolu olan dizi, izleyicilerin ağzını sürekli açık bırakmaktadır. Dizide birçok ayrıntı ve odağınıza alacağınız birçok durum vardır. İzlerken birçok şey öğreten dizi günlük yaşamın iş hayatına da etkisini çok güzel anlatıyor.

Silicon Valley tarzı dizi biliyorsanız yorumlarda belirtebilir, diğer okuyucularımıza öneride bulunabilirsiniz.

Girişimcilik Konulu Dizi Önerileri
Girişimcilik Konulu Dizi Önerileri

– Kız Patron

Bir Netflix yapımı olan Girl Boss dizisi, zengin bir babanın aykırı bir kızını anlatmaktadır. Kendi ayaklarının üzerinde durmak isteyen fakat belli bir mesai saati ile çalışmadan ekonomik özgürlüğünü kazanmak isteyen küçük kızın hikayesi izleyenleri hayran bırakabiliyor. Sıfırdan sadece hayal ederek aldığı bir ürün ile yükselmeye başlayan patron kızımız vintage kıyafetleri dönüştürerek kendine özel tarzını dünyaya yayıyor. Bu şekilde Kendi Şirketi Nasty Gal’i kurarak başarılarına başarı katıyor.

Girişimcilik Konulu Dizi Önerileri
Girişimcilik Konulu Dizi Önerileri

– Başlamak

Güney Kore’nin TvN kanalında yayınlanan 2020 yılında çıkmış bir televizyon dizisidir. Aynı zamanda Netflix platformunda da bu diziyi bulabilirsiniz. Dizinin konusu sanal rüyaları gerçeği dönüştürme arzusu ile çalışan genç girişimcilerin, oldukça gelişmiş teknoloji sektöründeki amansız rekabette başarılı olmak için yaptıkları azimli çalışmayı anlatmaktadır. Dizi hem aşk hem girişimcilik üzerine devam etmektedir. Kardeşi, kardeşe kırdıran tam bir motivasyon dizisi diyebiliriz. Şiddetle tavsiyemizdir.

Bir sonraki makalemizde Girişimci Filmleri önerilerinde de bulunacağız. Aklınıza Takılanlar kategorimizi takip etmeyi unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Kapatıp Tekrar Deneyiniz. Emeğe Saygı Duyunuz. Başarının ve Aklımıza Takılanların Tek adresi Sen de Anlat siz değerli okuyucularımızın dertlerine ve mutluluklarına ortak olmak için var.