Aklınıza Takılanlar

Astral Seyahat Nedir?

Astral Seyahat uyku halinde iken ruhun bedenden ayrılması sonucu bireyin diğer mekanlara yolculuk etmesidir. Astral seyahatin ilk evresi lucid rüyadır. Ruhun bedenden geçici olarak ayrılması olarak bilinen astral seyahatin zararlı tarafları da olduğu düşünülmektedir.

İçindekiler

Astral Seyahat Nedir?

Astral Seyahat Nedir?

Astral Seyahat uyku halinde iken ruhun bedenden ayrılması sonucu bireyin diğer mekanlara yolculuk etmesidir. Astral seyahatin ilk evresi lucid rüyadır. Ruhun bedenden geçici olarak ayrılması olarak bilinen astral seyahatin zararlı tarafları da olduğu düşünülmektedir. Rüya sırasında astral seyahat yapan insanların da olduğu bilinmektedir. Astral düzlemde beden dışı bir aktivite olmasının yanı sıra birey açık bilinç ile farklı bir evrene geçiş yapabilir. Farklı boyutlarda zamansal yolculuk yapan bireyin o boyutlarda ruhen sıkışma durumu da söz konusudur.

Astral Seyahat Nedir?
Astral Seyahat Nedir?

Astral düzlemde birey ışık dünyasında farklı boyutlar arasında geçişini yaparken farklı ülkeler görebilir. Bu denetim tamamen spritüal bir deneyim olmakla birlikte tehlikeli taraflar da taşır. Rüya içerisinde astral seyahat yaparken birey kendi bilincini kontrol edebilir ve bu kontrol mekanizması ile rüyasında olan olayları da kontrol edebilir. Seyahatin olumlu olabilmesi ve rüya kontrolünün doğru gerçekleşmesi için bireyin yorgun olmaması gerekmektedir. Beden dışı deneyime inanan insanlar olduğu kadar saçma bulan insanlarda mevcuttur. Bu konunun ilk çalışmaları Robert Monroe’ye aittir. Nasıl yapılacağı konusunda yeterince kaynak bulunmakla birlikte sosyal medya üzerinde de uzmanlar tarafından yardım alınabilir. Seyahat evresi zamanla gelinecek bir süreçtir. Ruhun bedenden ayrılma süreci iyi kontrol edilmelidir. Sonrasında ruhun bedene geri dönemem durumu da söz konusudur.

Astral Seyahat Nedir?
Astral Seyahat Nedir?

Astral Seyehat İçin Gereksinimler Nelerdir?

Astral Seyahat için bireyin zihni dingin olmalıdır. Bedenen gevşemeli ve beyninde farklı konulardan arınmış olmalıdır. Sakin ve dingin olan birey seyahat için enerji çakrasını olumlu tutmak zorundadır. Zihnen korkulardan, endişeden ve kuruntulardan arınmış olunması gerekmektedir.

Astral seyahate çıkan kişilerin farklı deneyimleri vardır. Bu yolculuk sürecinde önce karanlık bir alan gören kişiler sonrasında neşeli bir ortam görmektedirler. Bu deneyimin net bir süresi olmamakla birlikte 5 dakika ve 2 saat arasında süreçlerde ele alınabilir. Bilimsel çalışmalar astral seyahatin herhangi olumsuz bir sonucu olmadığını ortaya koymaktadır. Fakat uzman yardımı ile yapılan seyahatler ile kişisel olarak yapılan seyahatler arasında farklar mevcuttur. Ruhun bedenden ayrılma sürecini iyi yönetemeyen insanlarda heyecan durumuna göre farklı tepkiler oluşabilir. Başka rahatsızlığı olan insanlar bu sürece yüksek tepkiler vererek olumsuz sonuçlar ile karşılaşabilir.

Astral Seyahat Nedir?
Astral Seyahat Nedir?

Sürecin iyi yönetimi birey sağlığı için oldukça önemlidir. İslam ahlakına göre astral seyahat doğru bir devinim değildir. Çünkü ruhun bedenden ayrılma süreci sadece ölüm ile mümkündür. Bu şekilde bakıldığı zaman İslam ahlakının bu tarz spritüal deneyimleri desteklemediği açıktır. Fakat enerji ile ilgilenen uzmanlar bu tarz deneyimlerin insana dair olduğunu ve normal olduğunu öne sürmektedir. Seyahatlerin sonucunu anlatan insanların yanında bu seyahatlerde olumsuz olan insanlarda mevcuttur. Tamamen bireyin kendi denetimine ve süreci iyi yönetmesine bağlı olarak olumlu sonuçlar elde edilebilir. Odak gerektiren bu seyahatler için bireylerin kendi deneyimlerini bir kenara bırakarak tamamen yaptığı eyleme odak vermesi oldukça olumlu sonuçlar doğurabilir.

Astral Seyahat Nedir?
Astral Seyahat Nedir?

Lucy Filmi Gerçek Olabilir mi? ile ilgili olan makalemize buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Sizde önerilerinizi bizimle paylaşabilir, değerli yorumlarınızı makalemiz üzerinden iletebilirsiniz.

Aklınıza takılan diğer konular için ”Aklınıza Takılanlar” kategorimizi ziyaret edebilir, Bizleri sosyal medya aracığı ile takip edebilirsiniz. Aklınıza takılan cevabını aradığınız konuları iletişim kısmı veya sosyal medya üzerinden bizimle paylaşabilir. Yorumlarda da belirtebilirsiniz. Sizde anlatmak isterseniz iletişim kutumuz üzerinden bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Sizden Gelenler kategorimizde sizlerde yer alabilirsiniz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Kapatıp Tekrar Deneyiniz. Emeğe Saygı Duyunuz. Başarının ve Aklımıza Takılanların Tek adresi Sen de Anlat siz değerli okuyucularımızın dertlerine ve mutluluklarına ortak olmak için var.